Eda Ahi: luuletaja on nagu aednik ({{commentsTotal}})

"Jüri Üdi klubis" käis luuletaja Eda Ahi, kes rääkis, et kõige parem on luulet kirjutada pikkadel bussisõitudel.

"Tuleb tunnistada, et ma tavaliselt ootan, et mulle tuleks mõni idee või mõni riim või mõni niisugune käik pähe ja siis ma püüan seda natuke kasvatada, natuke arendada. Ma arvan, et luuletaja on nagu aednik või nagu koreograaf, kes sätib kõik need jonnakad ideed ja riimid, mis pähe tulevad, paika," ütles Ahi.

Eda Ahi rääkis, et ta kirjutab luuletusi "igas kohas, igal ajal ja igatpidi". "Olen kasutanud nii pastakat kui ka klaviatuuri, need on minu jaoks täiesti võrdsed vahendid, et luuletusi kirjutada," sõnas luuletaja.

"Eraklat mul ei ole. Pigem, kusjuures, kõige parem meetod on kirjutada luuletusi üleüldse liikumises, näiteks trollis, bussis. Eriti head on pikamaasõidud, näiteks Tartu-Tallinn või Tallinn-Tartu, need on sellised head parajad mitmetunnised sõidud, mille jooksul saab mitu head teksti kirja panna tavaliselt."

"Luule on ju väga tantsuline tegevus ja tegelikult tuleb seal just teada, kui palju parasjagu piruette võtta, milliseid hüppeid teha ja milliseid krutskeid üldsegi laval visata. Ma arvan, et see on väga tantsuline tegevus ja selles mõttes on need, jah, väga seotud minu peas."

Eda Ahi debüütkogu "Maskiball" võitis mullu Betti Alveri preemia. Saates "Kirjandusministeerium" luges Ahi ka ühe luuletuse "Maskiballist", millekohast videot saab vaadata siin.

Toimetaja: Kärt RebaneInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".