Eda Ahi: luuletaja on nagu aednik ({{commentsTotal}})

"Jüri Üdi klubis" käis luuletaja Eda Ahi, kes rääkis, et kõige parem on luulet kirjutada pikkadel bussisõitudel.

"Tuleb tunnistada, et ma tavaliselt ootan, et mulle tuleks mõni idee või mõni riim või mõni niisugune käik pähe ja siis ma püüan seda natuke kasvatada, natuke arendada. Ma arvan, et luuletaja on nagu aednik või nagu koreograaf, kes sätib kõik need jonnakad ideed ja riimid, mis pähe tulevad, paika," ütles Ahi.

Eda Ahi rääkis, et ta kirjutab luuletusi "igas kohas, igal ajal ja igatpidi". "Olen kasutanud nii pastakat kui ka klaviatuuri, need on minu jaoks täiesti võrdsed vahendid, et luuletusi kirjutada," sõnas luuletaja.

"Eraklat mul ei ole. Pigem, kusjuures, kõige parem meetod on kirjutada luuletusi üleüldse liikumises, näiteks trollis, bussis. Eriti head on pikamaasõidud, näiteks Tartu-Tallinn või Tallinn-Tartu, need on sellised head parajad mitmetunnised sõidud, mille jooksul saab mitu head teksti kirja panna tavaliselt."

"Luule on ju väga tantsuline tegevus ja tegelikult tuleb seal just teada, kui palju parasjagu piruette võtta, milliseid hüppeid teha ja milliseid krutskeid üldsegi laval visata. Ma arvan, et see on väga tantsuline tegevus ja selles mõttes on need, jah, väga seotud minu peas."

Eda Ahi debüütkogu "Maskiball" võitis mullu Betti Alveri preemia. Saates "Kirjandusministeerium" luges Ahi ka ühe luuletuse "Maskiballist", millekohast videot saab vaadata siin.

Toimetaja: Kärt RebaneInimesed
Ülle Rästa: laps on Stigi palju muutnud

Veidi üle poole aasta tütar Lumiga isarõõme nautinud Stig Rästa on ema sõnul väga palju muutunud

elu
Tammsaare majamuuseum KadriorusTammsaare majamuuseum Kadriorus
Eesti krooni aastapäeva puhul on väljas Tammsaare kuulsad rahapäevikud

Sel suvel saanuks eesti kroon 25-aastaseks. Üheksa muuseumit, nende hulgas Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare muuseum, tähistavad eesti krooni tähtpäeva Kroonituuriga.

Tele/raadio
"Eesti mäng" alustab taas, tule publikuks!

Suvine "Eesti mäng" ootab kõiki koos sõpradega uute saadete salvestustele.

Kultuur